ייפוי כוח נוטריוני בעת רילוקיישן

אם אתם מתכננים רילוקיישן ויש לכם בארץ עסקים, נכסים והתחייבויות, כדאי שתכירו את המושג ייפוי כוח נוטריוני. זוהי הדרך המשפטית הטובה ביותר להגן על עצמכם ועל הנכסים שלכם כשאתם מעבר לים ולדעת שיש מישהו שדואג לאינטרסים שלכם מול מוסדות המדינה והרשויות.

מה זה בדיוק ייפוי כוח נוטריוני?

ייפוי כוח מיועד למי שזקוקים לעוד אדם שינהל את העסקים, חשבון הבנק, התיקים המשפטיים, ההתחייבויות כלפי הרשויות בישראל, נכסים וכל דבר אחר ששייך להם. כאשר מישהו עוזב את הארץ לתקופה ארוכה הוא צריך מישהו שיהיה שם במקום כדי לטפל בעניינים האלו ולייצג אותו מול הרשויות, הבנקים וכל גוף אחר.

כאן נכנס לתמונה עורך דין נוטריוני שנבחר על ידי אותו אדם ומטפל עבורו בכל הנושאים שהוגדרו בהסכם ייפוי הכוח. כך למשל אם אתם נוסעים לרילוקיישן בחו"ל ויש לכם דירה בארץ, ייפוי כוח נוטריוני יאפשר לאותו אדם לטפל במציאת דיירים לדירה שלכם ובהשכרתה, חתימת חוזה מול הדיירים, גביית שכר הדירה וכדומה.

בנוסף, במקרים רבים ניתן ייפוי כוח למכור בית, לקחת הלוואה, לבצע פעולות שונות בחשבון הבנק וכמובן לנהל פעולות מול הרשויות ולעיתים גם מול מערכת המשפט.

למה חשוב לדאוג לכך בזמן רילוקיישן?

אם יש לכם בארץ דירה שרכשתם, הלוואות שאתם משלמים, חסכונות וקרנות או התחייבויות אחרות לרשויות ולבנקים, חשוב שתדאגו שיהיה מישהו שייצג אתכם גם כשאתם נמצאים מעבר לים (קראו בהרחבה). במקום לחזור לכאן כדי להשכיר את הדירה לאחר תקופת השכרה שהסתיימה, לטפל בהלוואות או לחתום בסניף הבנק על מסמך מסוים, מי שניתן לו ייפוי כוח נוטריוני יכול לעשות עבורכם את הפעולות האלו.

ייפוי כוח נוטריוני לא רק מספק לכם את מרווח הנשימה להישאר במדינה אליה נסעתם ולוותר על הנסיעות החוזרות לישראל, אלא גם תוכלו לדעת שיש מישהו שמייצג אתכם ואת האינטרס שלכם בכל תהליך מול הרשויות והגופים הגדולים בארץ. מי שנתתם לו ייפוי כוח נוטריוני הוא למעשה הנציג שלכם בישראל כל עוד אתם נמצאים מעבר לים ולפי ייפוי הכוח כפי שהוגדר.

איך עורכים ייפוי כוח נוטריוני?

לפני שאתם עולים על מטוס מעבר לים חשוב שתדאגו לאינטרסים שלכם בארץ ותדאגו לייפוי כוח נוטריוני עבור עורך הדין שלכם או נציג אחר מטעמכם שיוכל לטפל בענייניכם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לפנות לעורך דין נייטרלי שייצור עבורכם את הסכם ייפוי הכוח, כך שישרת את טובתכם.

אותו עורך דין יבחן את הדרישות שלכם, יבין באילו נכסים או נושאים מדובר וינסח ייפוי כוח מסודר עליו יחתמו שני הצדדים – אתם ומיופה הכוח שלכם.

כך תוכלו לעלות על המטוס בראש שקט ולדעת שיש מישהו שדואג לאינטרס שלכם בזמן שאתם רחוקים מהבית.

סגירת תפריט